MASO CORTO

 

Maso Corto – polska wioska
Maso Corto (niem. Kurzras) to mała, alpejska wioska we włoskim Tyrolu Południowym, w dolinie Val Senales (niem. Schnalstal) – niedaleko granicy austriackiej, w rejonie Ötztaler Alpen. Położona jest na wysokości 2 tys. metrów, u podnóża lodowca Hochjoch (3280 m n.p.m.). Do stolicy Tyrolu Południowego jest stąd 60 km, a do uzdrowiskowego Merano – 35 km.

Maso Corto jest niewielką, lecz coraz szerzej znaną miłośnikom aktywnych sportów zimowych, wioską we włoskim Tyrolu Południowym – rejonie zamków, ruin, pięknych ogrodów i winnic.

Położona niedaleko granicy austriackiej, w rejonie Ötztaler Alpen, jest jednym z urokliwszych miejsc na wysokogórskie wakacje. Gościnni mieszkańcy, rewelacyjna kuchnia, świetne warunki narciarskie pozwalają turystom korzystać z całego wachlarza atrakcji.

 

W położonym na wysokości ponad 2 tys. metrów na turystów czeka: całoroczna jazda na nartach i snowboardzie na lodowcu Hochjoch (ponad 3 tys. metrów), wspaniałe warunki do uprawiania carvingu, telemarku, pieszych wędrówek, a także halfpipe na lodowcu, możliwość lotów z nartami na lotni, basen, sauny, dyskoteka i rewelacyjna włosko-austriacka kuchnia.

Na zainteresowanych czeka 2500 miejsc noclegowych o różnym standardzie. Polacy są drugą, po Włochach nacją najczęściej spędzającą wakacje w Maso Corto. Czekają na nich polskie napisy, menu w rodzimym języku, polska rezydentka, instruktorzy mówiący po polsku.


Historia powstania Kurortu Maso Corto

Przed stu laty gospodarstwo Kurzhof w Maso Corto (niem. Kurzras) otrzymało licencję domu gościnnego. Gospodarz zbudował dwa schroniska: Najpierw Bella Vista (Piękny Widok), a następnie Grawand na Niederjoch. W latach 60. z inicjatywy księdza Zen z miejscowości Went powstała kręta ścieżka wiodąca z doliny Ötz do Maso Corto i gospodarstwa Kurzhof.

 Droga umożliwiała dojazd na sam szczyt doliny. Cicha miejscowość Maso Corto zaczęła przechodzić transformację. Pomysłodawcą rozwoju Maso Corto był Leo Gurschler, który z wielkim zapałem pracował nad rozwojem wysokogórskiej osady. Dzięki jego działaniom, z biegiem lat ruch turystyczny stawał się coraz większy. Leo Gurschler zbudował dwa wyciągi i jednocześnie zainicjował budowę kolejki linowej na lodowiec Hochjoch, która pracowałaby dla narciarzy przez cały rok. Po rekordowym czasie budowy, dnia 12 lipca 1975 roku została ona oficjalnie oddana do użytku. Pokonano trudy, niebezpieczeństwa i niewygody górskiego klimatu. Dzisiaj kolejka linowa na lodowiec Hochjoch (3258 m n.p.m.), jest atrakcją Val Senales przyciągając turystów z całej Europy

 

LINKI

http://www.masocorto.com.pl

http://www.apartamenty-maso-corto.com/

http://www.facebook.com/pages/Top-Residence-Kurz-Maso-Corto/170399639685205?fref=ts


 

Top***Residence Kurz

Maso Corto 115 – Kurzras 115
39020 Val Senales – Schnalstal
Alto Adige – Südtirol
Italia

e-mail:
info@masocorto.it
info@topresidencekurz.it;

Informacji w języku polskim udziela

Iwona Laszkiewicz, Katarzyna Walachowska oraz Anita Kaminska

tel. 0039 0473 66 25 02, 0039 0473 66 22 20
fax: 0039 0473 66 22 21

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Help

WordPress theme: Kippis 1.15